Технологія безпечних шин RunFlat

RunFlat (плоска їзда) слід розуміти як "їзда на спущеній шині".

Шина с технологией RunFlat (езда на спущенной шине)

Технологія RunFlat передбачає посилення боковини і широке бортове кільце шини.
Традиційна шина при проколі під час руху здувається, повністю просідаючи під вагою автомобіля. Сплющуючись між диском і дорожнім покриттям шина швидко продавлюється, стирається, зміщується на диску. Посилені боковини запобігають зміщенню шини на ободі диска і утримують вагу авто від повного просідання при втраті тиску. При цьому динамічні системи безпеки (такі як ABS, ESP, DSC, CBC і т.д.) залишаються працездатними. Використання шин з технологією RunFlat рекомендується тільки на автомобілях обладнаних системою контролю тиску в шинах (TPMS, RDC, RPA). Без системи контролю тиску шин водій може просто не помітити розгерметизації шини і не скинути швидкості, що може призвести до бічного зміщення бортового кільця шини і як наслідок до різкої втрати керованості. Більшість виробників встановлюють обмеження на рух зі спущеною RunFlat шиною на відстань 80 км при швидкості до 80 км / год. Система курсової стійкості (ESP) так само буде не зайвою в автомобілі для безпечного використання RunFlat технології.

Виробники шин по різному позначають використання технології Run Flat, самі розповсюджені: Goodyear - RunOnFlat; Bridgestone - RFT; Michelin - ZP; Continental - SSR; Pirelli - Run Flat; Dunlop - RunOnFlat; Nokian - Flat Run; Yokohama - ZPS тощо. зустрічаються так само абрівіатура: RSC - на шинах встановлюються на автомобілі BMW, Mini і Rolls Royce скорочення від RunFlat System Component; MOExtended (MOE) - Mercedes Original Extended позначення для RunFlat шин на автомобілях Mercedes.

Порівняно ширше бортове кільце потребує ширшої посадкової полки на диску, тобто має бути збільшена відстань між бортовоюй закраїною і хампом. Хоча ця вимога не є критичною, оскільки внутрішня частина бортового кільця може розтягнутися на Хампе і таким чином можливо бортувати шину RunFlat на звичайному диску. Але все-таки бажано використовувати пристосовані ходові колеса з розширеною посадкової полкою.

Слід зауважити, що шини з технологією RunFlat менш кофортні оскільки їх жорсткість підвищена в порівнянні з традиційною технологією. Крім того, ціна RunFlat шини, як правило, дорожче звичайних шин на 15-25%.